Numaradan Bilgi Toplama!

Numaradan Bilgi Toplama!

Merhabalar, bu konumuzda sizlere bir telefon numarasından nasıl bilgi toplayacağınızı öğreteceğim. Telefon numaralarından sizleri dolandırmaya çalışanları yada tanımadığınız kişilerin kim olduğunu nasıl öğrenirsiniz aşağıdaki konumda anlattım. Tanımadığınız kişilerin resimlerini isimlerini hatta belki yaşadığı yeri bile bulabilirsiniz çünkü anlatacağım yöntemde birçok bilgi çıkmakta ve kaliteli bir şekilde sorgulama yapabilirsiniz hem de tek bir tık ile.

Truecaller

Bu web sitesi kim olduğunu bilmediğiniz numaraların isimlerini ve soy isimlerini gösterir %100 doğru olmayabilir ancak örnek olarak sizi vodafone den arıyorlar bunu sistem size Vodafone Telekominasyon AŞ. olarak size ismini verir ve dolandırıcı olmadığını anlarsınız. Aşağıdan siteye ulaşabilirsiniz.

Truecaller Link = TIKLA GİT

İlk olarak sağ üstte bulunan  Sign In butonuna tıklıyoruz.

Ve sonra Sign In with Google yazısına tıklayarak girişimizi yapalım.

Numarayı girelim ve sorgulayalım.

Çıkan sonuç aşağıda.

Whatsapp

Evet şimdi herkesin bildiği whatsapp’tan hedef numaramızın profil resmini ya da yazmış ise biyografisine ulaşabiliriz. Belki biyografisinde yaşadığı şehiri vb. bilgileri bırakmış olabilir bu bilgileri topladığımız bilgilere ekliyoruz ve buradan Truecaller’de bulduğumuz isim soy isimi doğrulayabiliriz.

 

Facebook

Aradığınız numaranın bir facebook hesabı var ise arama kısmına numarayı (+905*********) şeklinde yazarsanız bağlantılı olduğu hesap gelecektir. Buradan profil resmini, kapak fotoğrafını, adını soyadını, arkadaşlarını ve gönderilerini bulabiliriz.

 

Telegram

İlk olarak hedef numaramızı rehberimize ekliyoruz ve telegram uygulamasına giriyoruz. Yeni mesaj butonuna basıyoruz ve hedef hesabımızı seçiyoruz buradan hedefimizin kullanıcı adını, profil resmini vs. bulabiliyoruz.

 

Kali Linux

Evet şimdi en etkili yöntemi anlatayım Kali Linux işletim sistemini kullanmak. Kali Linux açık kaynak kodlu olan bir işletim sistemidir tıpkı Windows gibi ancak daha tekniksel işler için kullanılır yani kimse oyun oynamak için Kali Linux indirmez. İlk olarak kullanacağımız tool PhoneInfoga. Aşağıdaki kodları komut satırını açarak yazarsanız bulunan bilgiler çıkacaktır. Ama bende Kali Linux yok diyorsanız size indirmeyi de anlatayım.

wget https://github.com/sundowndev/PhoneInfoga/releases/download/v2.3.7/PhoneInfoga_Linux_x86_64.tar.gz
tar -zxvf PhoneInfoga_Linux_x86_64.tar.gz
./phoneinfoga scan -n +9053*******

Kodları satır satır komut sanırına yazarsanız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kali Linux İndirme

İlk olarak bize boş bir USB gerekiyor. Kali’yi sadece usb taktığında çalıştıracağız usb’yi çıkardığımızda yeniden Windows olacak.

Devamını bir dahaki konuda anlatacağım paylaşıldığında telegram kanalımızda gönderilecektir takipte kalın.

 

Apkcim Websitesi = TIKLA GİT

Diğer Methodlar = TIKLA GİT

Telegram Kanalımız = TIKLA GİT

YouTube Kanalımız = TIKLA GİT

İstek = TIKLA GİT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir